Sestričky cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Neodolá ani večne zachmúrený Chromík, ktorý vôbec nie je vianočný typ!

30. 11 2021 12:00 | lch
Vianoce na traumatológii
Vianoce na traumatológii Foto: TV Markíza
Vianoce v Sestričkách
Vianoce v Sestričkách
Vianoce v Sestričkách

Pokojný, tichý Štedrý večer na oddelení traumatológie naruší príchod nezvyčajného pacienta.

Zdá sa, že sa na oddelení traumatológie objavil sám Santa Claus, aby priniesol našim sestričkám, Helene a Táni, ktoré majú službu v tento špeciálny deň, trochu vianočnej radosti.

A naozaj prináša radosť – ukázalo sa, že je to milý starší pán, ktorý sa inšpiroval svojím priezviskom Santa a vydáva sa za Santa Clausa kvôli deťom od susedov, ale tento rok ho v jednej z domácností pohrýzol psík.

Kým čaká na ošetrenie, v čakárni sa spriatelí s dievčatkom, ktoré trávi Vianoce na nemocničnom lôžku a prezradí „Santovi“ svoje vianočné želania – mať rodičov (keďže je sirotou zo sirotinca) a priala by si tiež balerínky. Santa sa neskôr od Táni dozvie, že dievčatko trpí osteosarkómom a v nemocnici čaká na urgentný zákrok, ktorý jej má zachrániť nôžku. Operácia sa však odkladá, lebo nemocnici chýba krv jej krvnej skupiny.

A tak Santa urobí vianočný „zázrak“ – zavolá svojich bratov do nemocnice, aby darovali krv na operáciu dievčatka, a medzitým sa sestričkám podarí splniť jej vianočný sen, hoci obchody sú už zatvorené – sestrička Jana prinesie z domu pár balerín. A tak je Štedrý večer v nemocnici prežiarený detskou radosťou a veselým smiechom. Dievčatko sa chce poďakovať Santovi za jeho dary, a tak mu zaspieva vianočnú koledu spolu s celým oddelením. Neodolá ani večne zachmúrený Chromík, ktorý vôbec nie je vianočný typ! A tak tá pravá vianočná nálada zaplaví celú nemocnicu a všetky domácnosti našich divákov…

Sledujte špeciálnu vianočnú časť seriálu Sestričky v utorok o 20.30 h na Markíze a s predstihom na VOYO!

 

Upútavka

 
Sestričky: Vianočný špeciál - v utorok, 30. novembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na