Sestričky cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Veľké prekvapenie pre fanúšikov Sestričiek a Pána profesora

18. 11 2021 09:30 | markiza.sk
Sestričky: Vianočný špeciál
Sestričky: Vianočný špeciál Foto: TV Markíza

Tvorcovia urobili fanúšikom radosť.

Tvorcovia obľúbených seriálov Sestričky a Pán profesor si pre divákov pripravili prekvapenie. Ku každému z nich spoločne s hercami natočili Vianočný špeciál! V Sestričkách pokojný večer na traumatológii naruší príchod samotného Santa Clausa, ktorý sa pokúsi chorému dievčatku splniť sen.

Decká z Pána profesora sa spojili, aby pred školou pripravili betlehem. Samovi maturanti totiž potrebujú vyzbierať peniaze na silvestrovský výlet a rozhodnú sa ich zarobiť na školských vianočných. To by však neboli oni, aby si to neurobili po svojom.

Neodolá ani večne zachmúrený Chromík, ktorý vôbec nie je vianočný typ!

Pokojný, tichý Štedrý večer na oddelení traumatológie naruší príchod nezvyčajného pacienta – zdá sa, že sa tu objavil sám Santa Claus, aby priniesol našim sestričkám, Helene a Táni, ktoré majú službu v tento špeciálny deň, trochu vianočnej radosti.

A naozaj prináša radosť – ukázalo sa, že je to milý starší pán, ktorý sa inšpiroval svojím priezviskom Santa a vydáva sa za Santa Clausa kvôli deťom od susedov, ale tento rok ho v jednej z domácností pohrýzol psík.

Kým čaká na ošetrenie, v čakárni sa spriatelí s dievčatkom, ktoré trávi Vianoce na nemocničnom lôžku a prezradí „Santovi“ svoje vianočné želania – mať rodičov (keďže je sirotou zo sirotinca) a priala by si tiež balerínky. Santa sa neskôr od Táni dozvie, že dievčatko trpí osteosarkómom a v nemocnici čaká na urgentný zákrok, ktorý jej má zachrániť nôžku. Operácia sa však odkladá, lebo nemocnici chýba krv jej krvnej skupiny.

A tak Santa urobí vianočný „zázrak“ – zavolá svojich bratov do nemocnice, aby darovali krv na operáciu dievčatka, a medzitým sa sestričkám podarí splniť jej vianočný sen, hoci obchody sú už zatvorené – sestrička Jana prinesie z domu pár balerín. A tak je Štedrý večer v nemocnici prežiarený detskou radosťou a veselým smiechom. Dievčatko sa chce poďakovať Santovi za jeho dary, a tak mu zaspieva vianočnú koledu spolu s celým oddelením. Neodolá ani večne zachmúrený Chromík, ktorý vôbec nie je vianočný typ! A tak tá pravá vianočná nálada zaplaví celú nemocnicu a všetky domácnosti našich divákov…

Na Sestričky: Vianočný špeciál sa môžete tešiť v utorok 30. novembra na Markíze!

ZAK_2699.JPG
Foto: TV Markíza
 

Vianočné trhy a betlehem na školskom dvore

Samovi maturanti potrebujú vyzbierať peniaze na silvestrovský výlet a rozhodnú sa ich zarobiť na školských vianočných trhoch s betlehemom. To by však neboli oni, aby si to neurobili po svojom. Keď však objavia malého Dominika, ktorý sa uchýlil k zúfalému činu, len aby si jeho súrodenci našli pod stromčekom aspoň nejaké darčeky, maturanti pochopia, že s trochou sebazaprenia môžu prispieť k skutočnému zázraku Vianoc.

Pán profesor: Vianočný špeciál odvysielame v pondelok 6. decembra na Markíze!

Upútavka

 
Sestričky: Vianočný špeciál - v utorok, 30. novembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na